TUJISEK 700C Road Bikes Frame Aluminum Alloy 46/48/50CM Frame Disc Brake Thru Axle 12 * 142mm XC Racing Frame Routing Internal
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
07
quantity
Product details
Category
Aluminum alloy 700C Road Bikes Frame 46/48/50CM Frame disc Brake thru axle 12*142mm XC Racing Frame Routing Internal Size: 46/48/50CMMaterial: Aluminum alloyHeadset: 42*52mm headsetBottom Bracket: for BB86*46mm threaded bottom bracketthru axle: front 12*100mm, rear 12*142mmweight: 46CM(1698g)/480mm(1688g)/500mm(1663g)Package: Frame + seat clamp + tail hook + Thru axle leverNote: Please check if the size of Bikes frame is correct before purchasing.Service:If you have any product and service problems, please contact us and we will reply with you within 24 hours.
  • Size: 46/48/50CM.
  • Frameset Specifications: for 700*25c tires, for seatpost 31.6mm + 42*52 Tapered headset + BB68 threaded bottom bracket, thru axle 12*142mm.